Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Üyelerimiz,

“Gelenekten Geleceğe Büyük Ereğli” için çıktığımız yolda ilçemizin ticaret tarihine mâl olacak başarıları hedefledik. Tüm üyelerimizin bilgi, beceri ve deneyimini güçlü bir iletişimle paylaşabildiği; sürdürülebilir kurumsal diyalogların hâkim olduğu ticari yapıyı sizlerle birlikte inşa ediyoruz.

Ereğli, başta ağır sanayi olmak üzere pek çok sektörün can bulduğu ticari yapısıyla bölgemizdeki ve ülke genelindeki değerini korumaktadır. Hedefimiz yeni yatırımcıları, yeni istihdam kaynaklarını, yeni ve farklı proje fikirlerini, akılcı plan ve programlarla destekleyerek kentin sanayi ve ticari değerini daha da arttırmaktır. Sizlerden aldığımız güç ve inançla Ereğli’mizi, müşterisi bütün dünya olan bir sanayi ve ticaret merkezi haline getireceğiz. “Ereğli’de üretiyoruz, dünyaya satıyoruz” söylemini güçlendirecek güçlü ve öncü yatırımcılara her konuda destek vermek için görevimizin başındayız.

Sahip olduğumuz ve bize güç veren kaynaklarımızı çok iyi tanıyoruz. Öncelikle gençlerimiz ve kadınlarımızın iş fikirlerini uygulamaya dönüşmesi, böylece girişimci sayısını artması ticari hacmimize enerji katacaktır. Bu girişimlerde yerli ve dış kaynaklı fonlar ile hibe olanaklarından yararlanılmasında üyelerimiz ve girişimcilerimiz önceliklidir.

Ereğli sahip olduğu kaynaklar ile bir sanayi ketinin aynı zamanda eğitim, turizm, kültür ve sanat merkezi olabileceğinin de ispatı gibidir. Eğitim, üniversitemizle büyüyecek. Kültür ve sanat aktivitelerimiz ile doğal kaynaklarımız sayesinde gelişen yatırımlar turizmi güçlendirecek. Ereğli büyüyecek, güçlenecek, gelişecek.

Ereğlimiz için yapılacak tüm yeni yatırım ve atılımlarda, kamu kurumlarımızın, sanayicimizin, tüccarımızın ve esnafımızın her zaman yanında olacağız.

“Gelenekten Geleceğe Büyük Ereğli” sevdamız hep devam edecek. Ereğli hepimizin, TSO hepimizin…

Saygılarımla,

 

Arslan KELEŞ
Başkan