YETENEK KAPISI HAKKINDA DUYURU

25 Haziran 2020 YETENEK KAPISI HAKKINDA DUYURU
YETENEK KAPISI HAKKINDA DUYURU

SAYIN ÜYEMİZ,

İlgi: TOBB'nin 19.06.2020 tarih ve 34221550-045.99-5250 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hizmete sunulan "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformu (www.yetenekkapisi.org); işverenlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri henüz eğitimleri devam ederken keşfetmelerine, öğrenci/mezunlar ile zaman ve mekândan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına imkân sağlamaktadır.

Birliğimiz, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile 8 Haziran 2020 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalamış olup "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformunu desteklemektedir.

Bu kapsamında Üyelerimizin "Yetenek Kapısı" kariyer platformuna üye olmaları önem arz etmektedir. "Yetenek Kapısı’nda oluşturulacak hesap ile ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerin kariyer merkezleri ile iletişim kurulabilmekte, şirketlerin ve kurumların iş/staj ilanları istenilen üniversite ve bölümlerden öğrencilerin/mezunlarının başvurusuna açılabilmekte, özgeçmişler incelenerek adaylar ile sistem üzerinden iletişim kurulabilmektedir. Yetenek Kapısı; eğitimli gençler arasındaki marka bilinirliğinin artırılmasına, aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenerek üniversitelerin düzenlediği kariyer fuarlarından haberdar olunmasına ve kayıt yaptırılabilmesine imkân sağlamaktadır.

Yetenek Kapısı'nın kullanımını kolaylaştırmak için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan kılavuz tarafınıza ekte sunulmuştur. Sisteme ilişkin sorularınız olması halinde destek@yetenekkapisi.org adresine iletebilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

YETENEK KAPISI “İŞVEREN” KILAVUZU