2021 URI DÜNYA KONGRESİ, START-UP YARIŞMASI HAKKINDA DUYURU.

02 Haziran 2020 2021 URI DÜNYA KONGRESİ, START-UP YARIŞMASI HAKKINDA DUYURU.
2021 URI DÜNYA KONGRESİ, START-UP YARIŞMASI HAKKINDA DUYURU.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda ülkelerinde aktif kuruluşların üyelerinden oluşan ve 560.000’den fazla nakliye operatörünü tek çatı altında temsil eden Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği’nin (IRU), özel sektör ve kamu sektörü arasındaki işbirliğini teşvik etmek, taşımacılık sektöründeki gelişmeleri değerlendirmek ve yeni çözümlerin önünü açmak için karayolu taşımacılığı sektörünü 2021 yılında düzenlenecek IRU Dünya Kongresi’nde bir araya getireceği ifade edilmiştir.

Tüm dünyanın karayolu taşımacılığı kuruluşu olan, ağını ve küresel erişimini kullanarak uluslararası mobilite ve lojistik hizmetleri sunan 3,5 milyon şirketin sesinin temsil ettiği belirtilen IRU’nun, sektör ve hükümet liderlerini bir araya getireceği IRU Dünya Kongresi’nde, uluslararası karayolu taşımacılığı hareketliliği ve lojistiğinde yeni nesil genç firmaların yenilikçi çözümlerini teşvik etme arzusuyla bir Start-up Yarışması yapacağını bildirilmiştir.

Start-up şirketlerinin yenilikçi ürün veya hizmetlerini bir sonraki aşamaya taşımak için finansman desteği de kazanabileceği belirtilen bu yarışmaya katılabilmek için şirketlerin:

Üç yıl veya daha kısa bir süre önce kurulmuş olması,

1 milyon ABD dolarının altında fon sağlamış olması,

Mobilite/nakliye/lojistik sektörlerinde faaliyet göstermesi,

İş odağı olarak yenilikçi teknolojileri belirlemiş olması,

Çalışan bir prototip ya da ürüne sahip olması ya da sürdürülebilir bir iş modeli aktarabilmesi,

 

Ürün kullanıcılarını göstermesi (sürücüler, müşteriler vb.)

koşullarını sağlaması gerektiği ve https://www.iruworldcongress.com/start-up-competition-submission adresinden başvuru yapması gerektiği aktarılmıştır. Listede olmaya hak kazanan 20 şirketin adının IRU tarafından açıklanacağı ve IRU Dünya Kongresi resmi web sitesinde halka açık oylamaya sunulacağı belirtilmiştir.

Oylama sonucunu kazanan iki şirketin düzenlenecek IRU Dünya Kongresi’nden şirketlerini daha ileriye taşımak için yenilikçi çözümlerini sektörün önde gelen liderlerine sunma fırsatı yakalayacağı ifade edilmiştir. Bu itibarla yarışmaya başvuru yapan firmaların ayrıca sila.kockaya@tobb.org.tr adresine bilgi paylaşmasından memnuniyet duylacağı da bildirilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.