YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ARSLAN KELEŞ’İN UKRAYNA ZİYARET

05 Kasım 2019 YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ARSLAN KELEŞ’İN UKRAYNA ZİYARET


Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş, Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan Bektaş önderliğinde Çevre Oda Başkanları ve İş İnsanları ile birlikte Ukrayna Yurt Dışı İş Gezisine katıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş’in yanı sıra,
Gerçekleşen İş Gezisine, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, BAKKA Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz ve İş Heyeti tarafından katılım sağlandı.
Programın ilk günü Ukrayna’nın Odessa şehrinde bir dizi temaslarda bulunuldu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş, Odessa Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş Oda Protokolü imzaladı.
2. Gün ise Kherson’da Kherson Valiliği Toplantı Salonunda Kherson Valisi Husyev Yuriy Veniaminoryc ve Kherson Belediye Başkanı Mykolanko Volodymyr Vasilyolch ve Kherson TSO Başkanı Viktorya Volodmiriva ev sahipliğinde, Ticari İlişkilerini güçlendirmek adına protokol imzalandı.
Gerçekleştirilen Toplantıda Zonguldak İli’nin en büyük yerleşkesinin Kdz.Ereğli olduğuna vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Arslan Keleş şunları ifade etti:
“ Ekonomik olarak Ülkemizin en önemli Kuruluşlarını barındırması ile Türkiye’nin Lokomotif Sanayi Şehirlerinden biri, Demir Çelik Fabrikaları, çeşitli Sanayi Kuruluşları ve Tersaneleri ile adından oldukça söz ettirmiş bir şehirdir Kdz.Ereğli… İki Ülke arasındaki Ticaret hacmi’nin artması için var gücümüzle çalışmalıyız. Karşılıklı Feribot seferleri koyarak Turizm ve Ticareti geliştirmek her iki ülke açısından da son derece önem arz etmektedir. Kherson şehrinden Buğday yüklü gemiler Ereğli’ye gelmeye başladı bu durum Ticaret için önemli bir adımdır.” Dedi.
Toplantı’nın devamında Heyette yer alan İş İnsanları kendilerini ve Firmalarını tanıtarak sektörleri hakkında geniş bilgiler verdiler.


Fotoğraflar