EREĞLİ TSO BAŞARI HİKAYELERİ…

ODAMIZ TARAFINDAN, KOSGEB DANIŞMANLIĞI VERİLEN İLKAY ÖZCAN KENDİ İŞİNİ KURDU VE ÜRETİME BAŞLADI.

 

SAYIN İLKAY ÖZCAN SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

İLKAY ÖZCAN:” 1979 YILINDA KDZ.EREĞLİ’DE DÜNYAYA GELDİM. KANDİLLİ DE ÇALIŞAN İŞÇİ BİR BABANIN 8 ÇOCUĞUNDAN BİRİYİM. ORTAOKULDAN SONRA MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİ OKULA DEVAM EDEMEDİM. ÇOCUK YAŞTA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM ÇÜNKÜ ÇALIŞMAK PARA KAZANMAK ZORUNDAYDIM. ZATEN ERKEN YAŞTA DA BABAMI KAYBEDİNCE AİLEMİN, KARDEŞLERİMİN SORUMLULUĞU BANA KALDI. BEN DE EREĞLİ ŞEHİRLER ARASI TERMİNALİNDE VE HALK OTOBÜSLERİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. GENÇ YAŞTA KADER MAHKûMU OLARAK CEZA EVİNE GİRMEK DURUMUNDA KALDIM VE HAYATIMIN BÜYÜK BÖLÜMÜ CEZAEVLERİNDE GEÇTİ. EN SON CEZA EVİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA KDZ.EREĞLİ TSO TÖNETİM KURULU BAŞKANI ARSLAN KELEŞ’İN YANINA GİTTİM VE DEVLETİN İŞ KURMAK İSTEYEN GİRİŞİMCİLERE TEŞVİKLERİNİN OLDUĞUNU BENDE KENDİ İŞİMİ KURUP BU DESTEKLERDEN FAYDALANMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM.

BAŞKAN ARSLAN KELEŞ KONUYA ÇOK SICAK BAKTI VE MUHTEMELEN DE BENİ HAYATA KAZANDIRMAK, YENİDEN HAYATA BAĞLANMAM İÇİN HEMEN ARAŞTIRMALARA BAŞLADI. VE BENİ TEKRAR YANINA ÇAĞIRIP KOSGEB DESTEKLERİ OLDUĞUNU VE BİR AN ÖNCE KOSGEB RESMİ SİTESİ ÜZERİNDEN ONLİNE OLARAK EĞİTİM ALMAM GEREKTİĞİNİ ARDINDAN İŞ KURMA SÜRECİNDEN DESTEK SÜRECİNE KADAR BANA YARDIMCI OLACAĞINI BELİRTTİ.

BENDE HEMEN EĞİTİMİ ALARAK İŞLEMLERE BAŞLADIM VE DAHA SONRA İŞLETME KURULUŞ İŞLEMLERİ İÇİN SÜRECİ BAŞLATMIŞ OLDUK. İŞ KURMA SÜRECİNDE BAŞKANIMIZ BANA EREĞLİ DE OLMAYAN BİR İŞ OLAN ISLAK MEDİN İMALATI VE KOZMETİK ÜRÜNLER İMALATI YAPABİLECEĞİMİ BU KONUDA EREĞLİ DE ÜRETİM EKSİKLİĞİ VAR DEDİ. VE BU YÖNDE YOĞUNLAŞTIM. ARAŞTIRMALAR YAPTIM ŞEHİR DIŞINDA BU İŞLE UĞRAŞAN FİRMALAR İLE GÖRÜŞMELER YAPTIM. MAKİNELERİ İNCELEDİM VE SONUNDA BEN BU İŞİ YAPABİLİRİM DEDİM.

PROJE HAZIRLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI. KOSGEB KURULUNA GİRDİM VE PROJEM DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI. VAKİT KAYBETMEDEN ŞEHİR DIŞINDAN SİPARİŞ VERDİĞİM MAKİNELERİM İÇİN SÜRECİ HIZLANDIRDIM. MAKİNE VE TAÇHİZATLAR GEDLİKTEN SONRA DA KOSGEB YETKİLİLERİMİZ İŞ YERİMİZDE TESPİT YAPTILAR. ARTIK ÜRETİM İÇİN ÖNÜMDE BİR ENGEL KALMAMIŞTI VE ÜRETİM SÜRECİMİZ BAŞLADI.

ISLAK MEDİL, ŞAMPUAN, SAÇ KREMİ, DEZENFEKTAN, YÜZ MASKESİ GİBİ BİRÇOK ÜRÜNÜ İMALATHANEMİZDE ÜRETEBİLİYORUZ. ŞU AN İÇİN İLÇEMİZDE HİZMET VERMEKTEYİM ANCAK ŞEHİR DIŞINDAN DA TALEPLER GELİYOR HATTA İLK PARTİMİZİ ŞEHİR DIŞINDA SAKARYA’YA GÖNDERDİK.”

BURADAN SİZİN GİBİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GİRİŞİMCİLERE SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER VARMI?

İLKAY ÖZCAN: “KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN, ÖZELLİKLE İMALAT SEKTÖRÜNDE İŞ FİKRİ OLAN GİRİŞİMCİLERİMİZE ŞİDDETLE KOSGEB DESTEKLERİNE BAŞVURMALARINI ÖNERİYORUM. BAŞTA BU DESTEKLERİ BİZLERE UYGUN GÖREN DEVLETİMİZE ARDINDAN DA KDZ.EREĞLİ TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ARSLAN KELEŞ’E SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.